Olumlamalar Bizim İçin Artık Çok Daha Önemli 🙏

  • by

“Ben O ‘yum” diyemiyoruz. Hadi diyelim dedik. Bu sefer yaşamakta sıkıntı çekiyor ve adeta direniyoruz. Dün Rupert Spira üstattan bu konuda bir ders dinledim. Allah ile aramızdaki mesafeyi bitirmek idi konusu. Özeti şu:

Ben şuyum buyum demek en büyük şirktir. Yani Türkçesi kendimizi O ‘ndan Bir ‘den Biz ‘den ayrı tutmaktır aslında. En dürüst ifade aslında Ben O ‘yum diyebilmektir. Bu size anda kavuşmanın kapısını ardına kadar açar.

Olumlamalar işte “Ben O ‘yum” ifadesinin az bir seyreltilmiş içi görece doldurularak günümüz insanı için uygunlaştırılmış halidir. Yani bir seviye daha inip O olmanın tanımını açmak gibi. Böylece O olduğunu hissetmeye bir adım daha yaklaşırız. Zaman mefhumu olduğu sürece adımlarla ilerlemeye ihtiyaç duyarız. Sıçramalar bize tuhaf gelir. Buna da şükür 🙏 Allah emojileri bulandan razı olsun 🙏 Zaten hepimizden razı da lafın gelişi 🤣

Olumlamak gerçek varlığınızı doğrudan söz veya düşünce ile ifade ederek tanıma deneyidir. Unutmayın ki sözler kuvvetlendirilmiş düşüncelerdir, niyetlerdir. Sesle telaffuzun etkisi artar çünkü aynı ses kulağımızdan bir defa daha girer ve güçlenir. Niyetiniz tamken olumlamaları yapın. Tespih çeker gibi otomatiğe bağlamayın. Her kelimeyi tek tek yaşayın. Yavaş yavaş sindire sindire.

sabribuyuksoy.com