Üç Harf Dört Mevsim

Facebooktwittermail

Şarkılara tek tek bakınca çoğu aşktan konuşur. Peki ardarda gelince ne anlatırlar acaba? İşte bu soruya bir cevap çıkageldi. Kendisi gelen cevabı sevmemek olur mu.

Bittim biterim” adı yakışır ilk mevsimine aşkın. Temsil eden bir şarkı nakaratıyla duyurur aşkın bu taze halini: “Canımın ta içisin sen, Nasıl severim bir bilsen“. Aşkın cicim aylarını pek güzel anlatsa da sonuna doğru gelen dargınlık söylemiyle gidişat kendini belli eder.

Gitti de bitmedi” ayrılığın mevsimidir. Temsilciliği “Ne o bensiz edebilir, Ne temelli gidebilir” sözlerini barındıran şarkıya verebiliriz. “Ayrılsak da beraberiz” bu mevsimin içinden vurur da geçer.

Bitti de gitmedi” müteakip silsilesidir sürecin. Kısmetten çıksa da birşeyler gönülden çıkmamanın ızdırabı vardır “Elbet bir gün buluşacağız, Bu böyle yarım kalmayacak” sözlerinde. Ümit işte fakirin ekmeği.

Bitti de bitti mi” herşeyin başa döndüğü son mevsimidir aşkın. “Yıllar sonra rastladım çocukluk sevgilime, O aşina bakışlar içimi deldi yine” şarkısı bu mevsimin ve olası döngünün işaretçisidir.

Bütün bu repertuar icra edilmek üzere seçilen şarkıları içeren bir projeden ortaya çıktı. Hepsi ardarda çalınmak ve dans edilmek üzere tasarlandı. İnşallah icrası olur da paylaşırım. Antalya’dan selamlar.

Facebooktwitter

2 comments

 1. GROUP BACKGAMMON performing “Üç Harf Dört Mevsim” (Three Letters Four Seasons) project by Sabri Büyüksoy at 7th ISTAVDER Anniversary Tournament prize giving ceremony
  ===
  GROUP BACKGAMMON Sabri Büyüksoy ‘un “Üç Harf Dört Mevsim” projesini İSTAVDER 7. Yıldönümü Turnuvası ödül töreninde seslendiriyor

  Gülden Kaya – vocal / şan
  Michihito Kageyama – ballroom dancer / salon dansçısı 🙂
  Muat Kapıkıran – vocal / şan
  Özlem Gamze Demirkol – vocal / şan
  Sabri Büyüksoy – guitar / gitar
  Ümit Tanoğlu – percussion / darbuka

  https://www.youtube.com/watch?v=qzbc4PSAg6U

  Special thanks to Mert Gülaçtı and Vural Akbulut.
  Mert Gülaçtı ve Vural Akbulut ‘a özel teşekkürler.

 2. Muhteşem!Hepsi birbirinden güzel,hareketli de olsa birbirinden hüzünlü.Eyy aşk sen nelere kadirsin!Bu yürekler iyi ki aşka düşmüş de ortaya ne güzellikler çıkmış.Teşekkürler 😊☺

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *